Jiří Paták

Jednatel emadata.cz

Jiří Paták

Jednatel emadata.cz

Profil řečníka

Jiří Paták (1981) vystudoval diplomacii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Absolvoval stáže u Light Waves Concept a Goldman Sachs v New Yorku. Krátce po dokončení studií zakládá svou první firmu, a to na zprostředkování hypoték.

Do online světa ho přivádí Jakub Havrlant, se kterým spolupracuje na projektu bezrealitky.cz. Společně pak v roce 2009 přicházejí s konceptem Chytrý Honza. V roce 2014 pak Chytrý Honza kupuje poradenskou síť Bonnet a stává se součástí investiční skupiny Rockaway. Kombinace online a offline distribuce inspiruje i v zahraničí a stojí za vstupem holandského Aegonu v roce 2016. Na sklonku roku 2018 překvapil výkupem obou akcionářů a společně s investiční skupinou DRFG dal firmě nový směr. Na jaře 2019 pak svůj podíl skupině DRFG prodal a od června 2019 se věnuje investicím do firem z oblasti financí, realit a technologií.

V současnosti se věnuje projektu Patron GO, největší open banking platformě v CEE. Je spoluautorem EMA data, business intelligence nástroje pro banky, pojišťovny a zprostředkovatele.

Ve volném čase Jiří cestuje do exotických destinací, aktivně sportuje a věnuje se moderní historii.

Kde vystupuji